Časopis Bellum 1866

Komitét pro udržování památek z války roku 1866 je zapsaným spolkem, jehož hlavním cílem je péče o válečné hroby a pomníky z prusko-rakouské války. Vedle tohoto stěžejního poslání však od doby svého obnovení v roce 1990 vydává vlastní spolkový odborný časopis zabývající se tématikou války roku 1866 a dalšími souvisejícími záležitostmi, čímž se výrazně odlišuje od mnoha dalších občanských sdružení.

V prvních dvou letech existence Komitétu 1866 to byl Bulletin, ještě s nádechem samizdatové literatury. Od roku 1992 vychází toto pravidelné periodikum pod svým trvalým názvem Bellum 1866. Přes různé problémy zvláště technického charakteru se podařilo vydávání našeho časopisu udržet až do současnosti, byť se z dvouměsíčníku stal nejprve čtvrtletník a od roku 2004 vychází již pouze dvakrát ročně, ovšem celkově se stránkový rozsah spíše zvýšil.

Poměrně vysokou kvalitu našeho úzce specializovaného periodika se daří již mnoho let udržovat hlavně díky neúnavné badatelské práci našich členů a příznivců, jejíž výsledky v našem časopise uveřejňujeme. Bohužel se Bellum několik posledních let potýká s citelným nedostatkem studií a článků vhodných k otištění. Proto bychom zde chtěli vyzvat všechny zájemce o problematiku prusko-rakouské války 1866, aby neváhali sepsat své objevy, poznatky či dojmy a ozvat se naší redakci na níže uvedené adrese. Rovněž si velmi vážíme veškerých podnětů od našich čtenářů, které leckdy pomáhají zvýšit kvalitu našeho periodika. Proto Vás prosím, neostýchejte se nám své připomínky, nápady a návrhy na zlepšení sdělit. Můžete je, stejně jako veškeré články a studie určené k uveřejnění v Bellu 1866, zasílat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ročníky, které si lze zakoupit v našem e-shopu ZDE.

Aktualizováno 3. 2. 2017 14:10